Pohoda na balkoně díky kvetoucím cibulovinám

Pokud vás po zimě vždy potěší první zelené výhonky, proč nevysadit kvetoucí cibuloviny do pěkného balkónového květináče nebo truhlíku? Opravdu vám na balkon nebo terasu přinesou jarní atmosféru. Zasaďte je na podzim a postavte nebo zavěste je k oknu. Jaro vám zaklepe na dveře dřív, než se nadějete!

Spousta různých cibulek v jednom květináči

Cibulky, které zasadíte na podzim, vykvetou na jaře. Některé z nich dokonce začnou vesele kvést již koncem zimy, například krokusy a sněženky. O něco později se začnou objevovat modřence (modré a bílé), narcisy, hyacinty a tulipány.

Výsadba cibulovin do květináče

Před zasazením cibulovin do květináče nebo nějaké jiné nádoby se ujistěte, že voda může řádně odtékat, jinak cibuloviny shnijí. Do dna květináče udělejte jeden nebo více otvorů a na dno umístěte střepy a následně vrstvu jílových „hydro“ granulí. Doplňte je vrstvou zeminy pro květináče. Cibulky sázejte těsně vedle sebe, ale nesmí se dotýkat. Poté cibulky zasypte vrstvou zeminy a po zasazení je zalijte. Takto si na jaře vytvoříte opravdovou balkónovou pohodu.

Rada

  1. Jakmile cibulky zasadíte, vysázejte nad ně zajímavé podzimní květiny, například vřes nebo macešky. Je to skvělý způsob, jak mít balkon veselý od podzimu do jara.
  2. Jakmile po zimě první cibulky vyraší, zalijte je, abyste podpořili jejich správné kvetení.