Párty při výsadbě květinových cibulek

Opět se blíží ten pravý čas na výsadbu květinových cibulek. Když se na výsadbu naladíte tak, že se pro vás stane příjemným zážitkem, budete s ní hotovi raz dva. Zvolte si na to slunečný podzimní den a pozvěte někoho, kdo vám s tím pomůže. S partnerem, sousedy nebo s dětmi si z výsadby můžete udělat zahradní párty. Přineste si něco sladkého, kávu a čaj a vychutnejte si společně pobyt na čerstvém vzduchu.

Příprava

Než začnete s výsadbou, musíte se rozhodnout, které cibuloviny chcete vypěstovat. Líbí se vám střídmé kombinace dvou nebo tří odstínů, nebo dáváte spíše přednost pestrému reji barev? Třeba budete chtít pro někoho připravit zážitek z výsadby cibulovin jako užitečný dárek? Pokud potřebujete nějaké nápady, spoustu jich najdete v zahradnických časopisech a na sociálních sítích. Až budete mít vybráno, je čas koupit cibuloviny v zahradním centru nebo je objednat online a vytipovat si některý slunečný podzimní den.

Pro děti je poznávání přírody také velmi zábavné a poučné. Zapojte je do rozhodování a nechte je zasadit cibulky do nějakého veselého tvaru nebo do květináče, který si samy pomalovaly.

Tipy pro výsadbu květinových cibulek

  • Pokud si vyberete slunečný podzimní den, můžete si během práce doplnit vitamín D. Udělá vám to radost!
  • Chcete-li na jaře dosáhnout přirozeného efektu, zkuste různé cibuloviny vysadit pohromadě do velkého květináče nebo do trakaře a některé cibuloviny rozhoďte kolem. Pak je zasaďte tam, kam dopadly.
  • Na místě, kde budou cibulky zasazeny, půdu prohrabte a zkypřete.
  • Do půdy udělejte důlek asi třikrát hlubší, než je velikost cibulky.
  • Květinové cibulky zasaďte do důlku špičatou stranou vzhůru.
  • Přikryjte cibulky zeminou vyrytou z důlku.
  • Ihned po výsadbě cibulky zalijte, abyste jim naznačili, že je čas zapustit kořínky. Čím dříve se vytvoří kořínky, tím lépe budou cibulky snášet mráz.

K tomu, abyste mohli úspěšně vysazovat cibuloviny, nemusíte být od přírody nadaní zahradníci. To zvládne každý, mladý tělem i duchem!