Úchvatný lem zahrady s pestrobarevnými jarními květy

Někdy se zdá, že zima nikdy neskončí. Ale pak se najednou objeví první jarní květy. To je znamení, na které jsme tak dlouho čekali: blíží se jaro! Zažeňte pochmurnou zimní náladu pestrobarevnými jarními květy a těšte se na příchod jara.

Krásné a barevné

Pokud chcete, aby vaše zahrada přivítala jaro spoustou barev, zasaďte na podzim cibuloviny. Aby mohly cibuloviny kvetoucí na jaře vykvést, potřebují období chladu. Je tedy čas zamyslet se nad tím, jaké barvy a jaké druhy cibulovin byste chtěli. Známé druhy, jako jsou tulipány, hyacinty, krokusy, allie a narcisy, jsou sice tradičně oblíbenou volbou, ale existuje mnoho dalších nevšedních cibulovin, které vykouzlí úchvatný lem zahrady. Například: sasanky, ladoňky (Scilla), řebčíky (Fritillaria), ladoníky (Camassia), liliochvostce (Eremurus) a snědky (Ornithogalum). Výběr je prakticky nekonečný!

Hýření barev, nebo tlumené odstíny?

Zvolíte přehlídku pestrých barev, nebo dáte přednost spíše sladěným barvám? Ať už se rozhodnete jakkoli, můžete si vytvořit barevný lem zahrady z velkého množství různých květů. Jen se do toho směle pusťte! Chcete-li vytvořit pestrou směsici barev, pořiďte si cibuloviny alespoň ve čtyřech různých barvách. Můžete také střídat různé druhy cibulovin. Pokud dáváte přednost tlumenějším barvám, vyberte si maximálně tři barvy a jednotlivé odrůdy promíchejte.

Květy celé jaro

Pokud chcete mít na zahradě květy po celé jaro, zvolte rostliny kvetoucí časně i pozdně, abyste měli celou dobu krásný lem zahrady. Cibuloviny si kupte v zahradním centru, zahradnictví, na objednávku, v supermarketu, hobbymarketu nebo si objednejte své oblíbené barvy a odrůdy online. Pak si stačí vybrat krásný podzimní den. Promíchejte cibuloviny a zasaďte je mezi ostatní zeleň, čímž na jaře vznikne nádherný lem záhonu.