10 nejkrásnějších letních cibulovin s impozantními květy

Květy od června do konce řÍjna

Věděli jste, že některé kvetoucÍ cibuloviny můžete sázet na jaře stejným způsobem, jako sázÍte ostatnÍ na podzim? Tyto krasavice, které jsou známé jako letnÍ cibuloviny, vystavujÍ své oslnivé květy během teplejšÍch měsÍců, od června až do podzimu. Lilie začÍnajÍ kvést už v černu, zatÍmco jiřiny vydržÍ až do řÍjna.

1. Jiřiny

PrvnÍ přÍčku si držÍ jiřiny. Tyto okouzlujÍcÍ květiny ne a ne přestat kvést a navÍc jsou k dispozici v širokém spektru tvarů, výšek a barev. A navÍc přitahujÍ motýly jako magnet!

2. Lilie

DÍky své velikosti (květy majÍ průměr 7 až 25 cm) a kuráži jsou lilie (Lilium) oblÍbenými květinami, které dodajÍ každé zahradě trochu exotický ráz. VybÍrat můžete mezi vonnými i nevonnými odrůdami.

243761_aangepast.jpg 216592_aangepast.jpg

3. Begónie

Tato barevná a dlouhokvetoucÍ kráska má nádherný význam: rovnováhu. Rodina begóniÍ se skládá ze dvou skupin: vzpřÍmené odrůdy a převislé odrůdy. Krásně vyniknou na záhonech i v truhlÍcÍch.

4. Kala

ElegantnÍ květy kaly, hladké, stylové a tak trochu rozmarné, jsou opravdovou pastvou pro oči. Věděli jste, že listy některých kal majÍ neobvyklé skvrnky?

223201_(1) aangepast.jpg 244060_aangepast.jpg

5. MečÍk

Máte rádi odvážné kousky? Pokud ano, zasaďte si mečÍky. Silný charakter mečÍků se objevÍ ve chvÍli, kdy květy této odolné letnÍ cibuloviny začnou ukazovat svou barvu. Skvělý přÍrůstek zahrádky na řezané květiny.

6. Montbrécie

Montbrécie zaručujÍ dÍky svému barevnému spektru od žlutooranžové po ohnivě červenou opravdu žhavé léto. O tohoto přÍznivce slunce se nemusÍte moc starat a na stoncÍch většiny montbréciÍ po odkvětu zůstanou dekorativnÍ bobule.

201823_aangepast.jpg 212752_aangepast.jpg

7. Dosna

Dosny (Canna) dodávajÍ zahradě tropický ráz. Nejenže jsou k dostánÍ v široké paletě teplých barev, v červené, oranžové, růžové a ve všech jejich odstÍnech, ale můžete si vybrat i z odrůd se zelenými, bronzovými nebo pestrobarevnými listy.

8. Chocholatice

Název chocholatice (Eucomis) je velmi přÍznačný, protože jejÍ květenstvÍ se podobá chocholu ananasu. Tato letnÍ cibulovina má masivnÍ listy s pevným stonkem, který může být 60 až 100 cm vysoký. Do truhlÍků jsou naprosto ideálnÍ. VybÍrat můžete z odrůd se žlutými, zelenými, bÍlými nebo fialovými květy.

212699_aangepast.jpg 41348_aangepast.jpg

9. Hymenocallis

Nádherná hymenocallis nabÍzÍ fascinujÍcÍ trubkovité květy s jemnou, nasládlou vůnÍ. JejÍ výška 60 až 80 cm dodá zahradě dojem čistoty.

10. UžovnÍk

UžovnÍk (latinský název: Sauromatum venosum) je královna podsvětÍ. Tato tajemná letnÍ cibulovina dokáže kvést, aniž by kdy byla zasazena do země.

209990_(1) aangepast.jpg 221150_aangepast.jpg

Co je dobré vědět:

  • Dosny (Canna), chocholatice (Eucomis) a hymenocallis (Hymenocallis) k bohaté květinové podÍvané potřebujÍ, abyste je zasadili do teplé půdy.
  • A těmito 10 nejoblÍbenějšÍmi letnÍmi cibulovinami s impozantnÍmi květy nabÍdka odrůd rozhodně nekončÍ. PodÍvejte se na všechny dostupné letnÍ cibuloviny zde.