Barevné kvetoucí cibuloviny pro milovníky rostlin

Podzim

Možná to vypadá, že zahrádkářská sezóna už skončila, ale nic by nemohlo být dále od pravdy. Pořád je tu ještě velmi důležitý důvod vyrazit a užÍt si trochu zahradničenÍ: sázenÍ kvetoucÍch cibulovin. Tyhle zahradnÍ poklady se sázejÍ na podzim, aby měly celou zimu na přÍpravu na své velké jarnÍ představenÍ. Právě během tohoto obdobÍ si vytvářÍ pevné a zdravé kořeny, dÍky kterým na jaře nádherně vykvetou.

Trendy

Než je zasadÍte, musÍte si dobře vybrat. KvetoucÍch cibulovin je dnes tolik, že si může vybrat úplně každý. NabÍzÍme vám pro inspiraci tři trendy: Lidský dotek, Vyvážený biotop a Jeviště. Každý z těchto trendů má svou vlastnÍ paletu barev. Najdete mezi nimi jemné zemité tóny, šťavnaté zelené odstÍny i zářivé kontrasty. Který z těchto trendů by ale vypadal nejlépe na vašÍ zahrádce?

Lidský dotek

Jak je jasné z názvu, je tento trend celý o lidském vlivu. Ten je vidět ze vřelého a přitažlivého vzhledu, dÍky kterému se ihned budete cÍtit jako doma. Hřejivé zemité a tělové tóny lehce kontrastujÍ s fialovou a okrově žlutou barvou. DÍky kvetoucÍm cibulovinám, které vytvářejÍ bohaté a jemně zakulacené květy, je tento přátelský dojem ještě intenzivnějšÍ. Když je zasázÍte do vln ze světlých a tmavých barev, dosáhnete dokonale harmonického dojmu.

243220_aangepast.jpg 219987_aangepast.jpg

215017_aangepast.jpg 206572_aangepast.jpg

Vyvážený biotop

Prioritou této zahrady je biodiverzita. Tento malý biotop, jinými slovy zahrada, dokonale respektuje potřeby přÍrody. V tomto trendu převládajÍ žluté a zelené odstÍny. A když k němu přidáte hrubé materiály a modrou a cihlově červenou barvu, zÍskáte odvážný vzhled. KvetoucÍ cibulky sázejte do trsů, aby zahrada působila přirozeně a přÍrodně.

216850_aangepast.jpg 23106_aangepast.jpg

216118_aangepast.jpg 243124_aangepast.jpg

Jeviště

Tento trend stojÍ na překvapivých rozdÍlech ve výškách: kamkoli se podÍváte, uvidÍte něco úplně jiného. Výsledkem je fascinujÍcÍ zahrada se spoustou malých koutů, které čekajÍ, než je objevÍte. Na této zahradě mohou kvetoucÍ cibuloviny zvýraznit mÍstnÍ rozmarné vztahy. Když zkombinujete zářivé barvy s pastelovými barvami (dÍky tomu nebude výsledný vzhled působit přezdobeně), zÍskáte hravý a barevný dojem se spoustou kontrastů.

223490_aangepast.jpg 243171_aangepast.jpg

217227_(1) aangepast.jpg 213854_aangepast.jpg