Blažení motýli a bzučící včely

S okrasným česnekem si do zahrady přinesete skutečného vítěze. Okrasný česnek je nejen skutečnou ozdobou zahrady, ale také potěšením pro hmyz. Květy okrasného česneku jsou totiž plné nektaru. Okrasný česnek pomáhá přírodě tím, že láká motýly a včely.

Okrasný česnek a biodiverzita

Drobné kvítky, které spolu tvoří květ okrasného česneku, jsou plné nektaru. Motýli a včely ho zbožňují. Motýlí samičky potřebují tento nektar ke kladení vajíček, zatímco včely z něj mohou vyrábět med. Motýli a včely navíc opylují květy dalších rostlin, které navštěvují. A příroda z toho má také užitek. Včely opylují velkou část našeho ovoce a zeleniny. S jejich pomocí jsou naše jahody, hrušky a okurky větší a chutnější. Motýli a včely jsou také nezbytné pro rozmnožování rostlin, jako je vřes, šalvěj a jeřáb.

Barvy a rostliny

Okrasný česnek se vyskytuje v různých barvách: žluté, bílé, modré a fialové. Shodou okolností právě tyto barvy přitahují včely. Aby vaše zahrada byla pro včely a motýly skutečně atraktivní, vysaďte okrasného česneku různé druhy. Spolu s ostatními rostlinami okrasný česnek zahradu promění v opravdový ráj pro včely a motýly.

Okrasné česneky zasaďte na podzim na slunné místo do dobře propustné půdy. Umístěte je na chráněné místo, aby na ně nefoukal vítr. Okrasné česneky kvetou od poloviny května do konce června.