Sbírání květin na vlastní zahradě

Kvetoucí cibuloviny vám dodávají příjemný jarní pocit od časného jara až do konce léta. I když jsou měsíce březen a duben často ještě chladné a ponuré, už začínají kvést první odvážné cibuloviny. Představte si, jaká by to byla zábava, kdybyste si do vázy nařezali květiny z vlastní zahrady. Jaro si tak můžete užívat i uvnitř.

Zahrádka na sběr pro každého

Pokud chcete květiny sbírat, samozřejmě se na zahradě chcete vyhnout holým místům. Proto je dobré zvolit si malou plochu o rozloze půl metru čtverečního (nebo větší, chcete-li), kde si vytvoříte vlastní zahrádku na sběr. Výběr cibulovin může být rozmanitý z hlediska tvarů, barev a doby kvetení, takže můžete sbírat květiny déle a mít doma vždy květinové překvapení. Pokud nemáte na zahrádku na sběr místo, jednoduše na podzim zasaďte o několik cibulovin více než obvykle. Nikdo si nevšimne, když čas od času tu a tam uštípnete pár květin.

Ideální pro sbírání

Samozřejmě je tu známý tulipán, ale můžete zvážit i další jarní květiny, jako jsou hyacinty, narcisy, okrasný česnek a modré (nebo bílé) modřence. Pokud si vyberete narcisy, nedávejte je hned do vázy s ostatními květinami. Sliz, který narcisy produkují ihned po řezu, je pro ostatní květiny škodlivý. Nejlepší je dát narcisy nejprve na několik hodin do samostatné vázy. Po několika hodinách přestanou vytvářet sliz a můžete je dát do vázy s ostatními květinami.

Sázení jarních cibulek

Cibulky vybírejte na podzim a sázejte je před prvními mrazy. Můžete je vysadit na zahradě nebo do nádob a květináčů. Cibulky byste měli zasadit třikrát hlouběji, než je jejich délka.

Tip

Proč nedat jako dárek kytici květin z vlastní zahrady? Veselý a originální dárek!