Exploze barev ve vaší zahradě

Šťastné

Pokud si chcete na zahradě plně vychutnat léto, rozhodněte se pro letnÍ cibuloviny. DodajÍ vašÍ zelené oáze pestrost barev. Barvy a vůně vám přinesou pocit štěstÍ a budou vás podvědomě naplňovat spokojenostÍ. Vysázejte je na zahradě jako doplňkový prvek na okrajÍch nebo je pěstujte v květináčÍch, abyste jejich barvami oživili terasu nebo balkon.

Cibulnaté rostliny

LetnÍ cibuloviny jsou cibulnaté rostliny kvetoucÍ v létě. PatřÍ sem napřÍklad jiřiny, lilie, kaly, begónie a gladioly. Měly by se vysazovat na jaře, jakmile již nehrozÍ nočnÍ mrazy a slunce prohřÍvá půdu. V létě vás odměnÍ nádhernými květy těch nejúžasnějšÍch barev.

Barvy

Zářivě oranžové, veselé fialové, žhavě růžové nebo sytě žluté – letnÍ cibuloviny dokážÍ na vašÍ zahradě vytvořit doslova explozi barev. Můžete využÍt jasné barvy, ale také jemné pastelové odstÍny. To záležÍ jen na vás. Už od okamžiku, kdy cibulky začnou růst, se můžete těšit na moře květů.

Co je dobré vědět

  • LetnÍ cibuloviny upřednostňujÍ na zahradě prosluněné mÍsto. Teplo a světlo podporujÍ růst a vykvétánÍ.
  • LetnÍm cibulovinám se dařÍ i v květináčÍch. Zvláště vhodné jsou nÍzko rostoucÍ druhy. Nezapomeňte na to, že na dně květináče musÍ být dÍrky, aby mohla odtékat přebytečná voda.
  • Věděli jste, že dekoračnÍ jiřiny mohou tvořit květy o šÍřce až 30 centimetrů?
  • Lilie se vyskytujÍ jak ve vonných, tak i nevonných odrůdách.
  • Begónie nevyvolávajÍ sennou rýmu. Pylová zrna begóniÍ jsou tak těžká, že padajÍ přÍmo na zem a nevznášejÍ se ve vzduchu.

247589_aangepast.png 249031_aangepast.png

244022_aangepast.png 249194_aangepast.png