Hurá, je nejvyšší čas na sázení kvetoucích cibulovin

Poslové jara

Bez kvetoucÍch cibulovin by jaru něco chybělo. DÍky nim vÍme, že přicházÍ. Dopřejte si tohle radostné zpravodajstvÍ i na své vlastnÍ zahrádce a zasázejte kvetoucÍ cibuloviny již nynÍ. Sotva jaro zaklepe na dveře, už vám na zahrádce budou růst a kvést cibuloviny a vykouzlÍ vám úsměv na tváři. A jejich barvy vám na zahrádku vnesou spoustu radosti.

Odrůdy

Pro mnoho lidÍ jaro začÍná ve chvÍli, kdy začnou kvést prvnÍ cibuloviny. Těch existuje nespočet odrůd, v nejrůznějšÍch barvách a s nejrozmanitějšÍmi tvary květů i listů. A protože se jejich obdobÍ kvetenÍ různÍ, můžete si je vychutnávat dlouho. Proto čas, který cibulovinám nynÍ věnujete, rozhodně nepřijde nazmar.

Známé a neznámé

Tulipány, narcisy, hyacinty, modřence, krokusy, okrasné česneky a sněženky jsou ty nejznámějšÍ z cibulovin. Věděli jste ale, že existuje mnoho dalšÍch odrůd, ze kterých si můžete vybrat? Jinými slovy: je tu pro vás mnoho dalšÍch květin s jedinečnými tvary, nádhernými barvami a různými obdobÍmi kvetenÍ! Tak třeba ladonička, konvalinka vonná, puškinie ladoňkovitá, ladoňka sibiřská, lilie lilium philadelphicum, hyacintovec britský, snědek, orientálnÍ sasanky, řebčÍk kostkovaný a ifejon jednokvětý. Výběr je veliký, proto můžete popustit uzdu fantazii a kombinovat, co srdce ráčÍ.

SázenÍ

PořÍdili jste si nějaké pěkné cibuloviny? Právě nynÍ je ten správný čas na výsadbu. NenÍ to těžké. Zasaďte cibulky do země tak, aby jejich špička směřovala vzhůru a jejich hloubka odpovÍdala dvojnásobku či trojnásobku jejich délky. MenšÍ cibulky, jako jsou napřÍklad sněženky, sázejte s odstupem 5 centimetrů. Ty většÍ, jako třeba narcisy nebo tulipány, sázejte s odstupem asi 10 centimetrů.

217165_aangepast.png 220399_aangepast.png

222415_aangepast.png 243410_aangepast.png

247073_aangepast.png 247309_aangepast.png