Jarní radost z vaší zahrady

Brzy kvetoucÍ rostliny

Už se nemůžete dočkat léta, až si konečně natrháte kytici květin z vlastnÍ zahrady? To nenÍ nutné, můžete tak učinit již na jaře! Květinové cibulky jsou pravÍ hrdinové. MusÍ si poradit se zimou, což nenÍ zrovna jednoduché, a jsou proto opravdu raně kvetoucÍ. Květiny můžete trhat již od února a prodloužit si tak tolik očekávanou sezónu čerstvých květin.

Rozmanitost

Tvary, barvy a vůně – cibulky nabÍzÍ všechno. Úplně nejznámějšÍ jsou tulipány. Tulipány jsou k dostánÍ ve všech barvách, tvarech a velikostech. Kvetou v různých ročnÍch obdobÍch, takže si jich můžete užÍvat déle. Kromě tulipánů existuje řada dalšÍch jarnÍch květin, které se hodÍ do kytic, jako napřÍklad hyacinty nebo narcisy. Okamžitě vám dodajÍ pocit jara.

Jak?

Existuje několik způsobů, jak si můžete vytvořit vlastnÍ květinovou zahradu. Květinové cibulky zasaďte před prvnÍm mrazem. Můžete je zasadit do záhonů, dřevěných květináčů nebo je zahrnout do zeleninové zahrádky. Cibulky byste měli zasadit třikrát hlouběji, než je jejich velikost. Na počtu cibulek nešetřete, budete pak mÍt k dispozici velké množstvÍ květin. Zasaďte je těsně vedle sebe, ale ujistěte se, že se nedotýkajÍ.

249736_aangepast.png 249738_aangepast.png

249746_aangepast.png 249748_aangepast.png