Jiřiny a další letní cibuloviny: jedinečné dárky ke Dni matek

Jiřiny: nejznámějšÍ

LetnÍ cibuloviny a hlÍzy jsou k dostánÍ ve všech barvách duhy. Určitě najdete tu pravou, která vaši maminku potěšÍ. V zahradnictvÍch, obchodech pro kutily a internetových obchodech je můžete zakoupit i ve vtipném dárkovém balenÍ. Ještě lepšÍ způsob, jak darovat (a dostávat) květinové cibulky a hlÍzy! NejznámějšÍ odrůdou je jiřina, ale oblÍbenými letnÍmi cibulovinami jsou také mečÍk, lilie, árón, begonie, kalokvět a šuškarda.

Tipy k pěstovánÍ

Společná výsadba se může stát dobrodružstvÍm. Hlavně děti naprosto milujÍ vyndávánÍ cibulek a hlÍz z obalů a hledánÍ mÍsta pro ně na zahradě. LetnÍ cibulky a hlÍzy by se měly sázet ve chvÍli, kdy už nehrozÍ mrazÍky. VÍce informacÍ o nejvhodnějšÍm mÍstě pro výsadbu najdete na obalu – většina těchto odrůd má ráda slunce.Můžete si také přečÍst, jak hluboko a jak daleko od sebe majÍ být cibulky zasazeny. Květinovým cibulkám a hlÍzám se dobře dařÍ i v květináčÍch s otvory na dně, které umožňujÍ odtok přebytečné vody. V květináči se cibulky dajÍ sázet blÍž k sobě. Pokud se nečeká mnoho deště, zalévejte je; aby jejich kořeny rostly, potřebujÍ dostatek vody.

MěsÍce barev

Cibulky a hlÍzy pak porostou samy od sebe. ZalévánÍ je nutné pouze během dlouhých obdobÍ sucha. Vše ostatnÍ, co potřebujÍ, už majÍ v sobě. V závislosti na odrůdě cibuloviny kvetou od června do řÍjna. Co se týče kvetenÍ, jsou jiřiny přebornicemi a kvetou od července až do prvnÍch mrazů. Váš dárek ke Dni matek tak zaručeně vydržÍ několik měsÍců!

ZajÍmavá fakta

  • OdstraněnÍ odkvetlých květů, napřÍklad u jiřinek a árónů, zajistÍ ještě bohatšÍ kvetenÍ.
  • Některé letnÍ cibuloviny a hlÍzy lze použÍt i jako řezané květiny. Vaše maminka si možná bude chtÍt ustřihnout několik květů jiřin a liliÍ a dát je na odiv do nějaké pěkné vázy. Skvělý způsob, jak oživit domov nebo zahradnÍ stůl!

248800_aangepast.jpg 248822_aangepast.jpg

248851_aangepast.jpg 249067_aangepast.jpg

248748_aangepast.jpg