Kana_ exotická dáma s neobvyklými listy

Symbolika

Svými exotickými rysy kana zpřÍjemňuje náladu. To nepřekvapuje, protože je původem z JižnÍ Ameriky. PojmenovánÍ kana pocházÍ z řeckého slova kanna, což znamená „rákos“. Tato krasavice v sobě nese spoustu symboliky; je vnÍmána mimo jiné jako květina, která vlévá naději a dodává sebevědomÍ.

Listy

Je známá svými působivými, krásně strukturovanými listy. Z hlÍzovitého oddenku vyrůstajÍ stonky, z nichž se vinou listy. Listy se rozvÍjejÍ do působivé zelené nebo bronzově zbarvené plochy. V kombinaci s jinými rostlinami a květinami vnášÍ kana svými velkými listy do zahrady rozmanitost a hravost.

SÍla růstu

Jakmile kana začne růst, překvapÍ vás svou obrovskou silou růstu. Dorůstá do půlmetrové až dvou- i třÍmetrové výšky. Navzdory jejÍ značné výšce nenÍ třeba kanu vyvazovat, protože je dost robustnÍ sama o sobě. Dohlédněte na to, aby dostávala dostatek živin ve formě hnojiva. V oddencÍch ukládá vodu, takže je schopna odolávat vysokým teplotám.

SázenÍ

Kanu vysazujte na jaře, jakmile odeznÍ poslednÍ mrazy. Můžete ji vysadit na zahradě, ale dařÍ se jÍ i v květináčÍch. Zajistěte pro ni dostatečně prosluněné mÍsto. V polostÍnu nebo stÍnu si své krásné svátečně zbarvené květy nechá pro sebe, a to by přece byla škoda. ČÍm vÍce slunce se jÍ dostane, tÍm vÍce květů ukáže.

Květy

SlunečnÍ paprsky a teplo dodajÍ kaně zářivé barvy. Tyto tropické rostliny majÍ překvapivě mnoho barev květů, včetně žluté, bÍlé, oranžové, lososově růžové a červené. Kana se svými svátečnÍmi květy pyšnÍ od června až do prvnÍch mrazÍků. Pokud kanu zbavÍte odkvetlých hlaviček, bude i nadále vytvářet nové květy. A pokud jÍ staré květy ponecháte, vytvořÍ půvabné semenné lusky.

221077_aangepast.png 11475_aangepast.png

23238_aangepast.png

243958_aangepast.png 212700_aangepast.png