Kdy byste měli sázet kvetoucí cibuloviny?

ObdobÍ sázenÍ

OK, letos vám to konečně vyjde. Tak to toho! Ale kdy přesně byste měli kvetoucÍ cibuloviny sázet? Žádný strach: ještě než se pustÍte do sázecÍho šÍlenstvÍ, měli byste vědět, že tyto zahradnÍ drahokamy můžete sázet od zářÍ až do konce prosince. Jen je do půdy zasaďte ještě předtÍm, než půda zamrzne. NaštěstÍ je obdobÍ vhodné k sázenÍ kvetoucÍch cibulovin dost dlouhé.

221621_aangepast.jpg 221640_aangepast.jpg

Výběr

Ve chvÍli, kdy máte kvetoucÍ cibuloviny na svém seznamu úkolů, je na čase vybrat si z ohromného množstvÍ dostupných odrůd. NejznámějšÍ a nejoblÍbenějšÍ jsou tulipány (Tulipa). DalšÍmi favority do zahrady jsou narcisy (Narcissus), hyacinty (Hyacinthus) a krokusy (Crocus). Znáte ale také sněženky (Galanthus), řebčÍk královský (Fritillaria imperialis) a ladoničky (Chionodoxa)? KompletnÍ sortiment si můžete prohlédnout na bulb.com.

StačÍ je zasadit!

Teď už své kvetoucÍ cibulky máte a vÍte, kam je chcete zasadit. Ale jak na to? NaštěstÍ to nenÍ těžké. StačÍ vám jen pět kroků.

225439_aangepast.jpg 225622_aangepast.jpg

1. krok

Vykopejte jednu jamku pro skupinu kvetoucÍch cibulovin nebo vytvořte samostatné jamky pro zasazenÍ několika jednotlivých cibulek. Velikost cibulky určuje hloubku zasazenÍ. Velké cibulky (o průměru 5 cm nebo většÍ) je nutné sázet 15 cm hluboko, malé cibulky (2,5–5 cm) 7 až 10 cm hluboko.

2. Krok

Odstraňte plevel a malé kameny a pak do půdy zapracujte trochu zahradnÍho humusu, čÍmž vylepšÍte odtok vody.

3. krok

Vložte cibulky jemně do půdy hrotem směřujÍcÍm nahoru. Dávejte pozor, abyste na květinovou cibulku nezatlačili přÍliš silně, protože by mohlo dojÍt k jejÍmu poškozenÍ. Velké květinové cibule je vhodné sázet asi 7 až 20 cm od sebe, malé cibulky 3 až 7 cm.

4. krok

Zakryjte cibulky půdou vykopanou z jamky.

5. krok

Pokud je zem suchá, cibulky mÍrně zalijte.

226412_aangepast.jpg 226422_aangepast.jpg

226426_aangepast.jpg 226431_aangepast.jpg