Květinové cibulky pro nápaditý vintage styl

Barevná zahrádka

Po chladné šedivé zimě se už nemůžeme dočkat, až uvidÍme prvnÍ zelené lÍstky a až se zahrádka trochu zabarvÍ. Květinové cibulky nám v našem „venkovnÍm pokoji“ zajistÍ prvnÍ barvy a posloužÍ jako poslové oslnivého jara. Květinové cibulky obvykle sázÍme na zahrádce nebo do truhlÍků. Ale co kdybychom jednou zkusili něco jiného: co ještě by se dalo použÍt mÍsto běžného květináče? Hledat nové uplatněnÍ pro různé věci může být nakonec docela zábavné – a také to šetřÍ penÍze.

202773-aangepast.jpg

Staré věci, nové využitÍ

Máte nějaké věci, které byste chtěli vyhodit, napřÍklad cednÍk, starou vanu, velký klobouk nebo sadu džbánků? MÍsto abyste se jich zbavili, využijte je nově jako květináč. Možná se z nich stane dokonalé mÍsto pro zasazenÍ květinových cibulek. Kromě toho, že vašÍ zahrádce dodajÍ trochu nápaditosti, možná ji také „šmrncnou“ vintage stylem.

204975-aangepast.jpg 209235-aangepast.jpg

SázenÍ

Ale jak přesně postupovat, když chcete recyklovat věci a udělat z nich květináče? StačÍ pět jednoduchých kroků a můžete si užÍvat zahrádku s vintage stylem z vašÍ vlastnÍ produkce.

  1. Na dno recyklovaného předmětu dejte nějaké úlomky květináčů, štěrk nebo hydroponnÍ jÍlovité kamÍnky. Pokud váš předmět ještě v sobě nemá žádný otvor, nezapomeňte do něho nějaký udělat, aby mohla unikat přebytečná voda.
  2. Svou kreativnÍ nádobu na květiny naplňte do půlky zahradnickým kompostem.
  3. Do kompostu zasaďte květinové cibulky. Chcete-li dosáhnout vynikajÍcÍho výsledku, zasaďte jich hodně blÍzko sebe.
  4. Přidejte zahradnický kompost tak, aby nádoba byla ze třÍ čtvrtin plná, a potom povrch pevně upěchujte.
  5. Dejte květinovým cibulkám trochu vody, aby měly dobrý start. DÍky vodě začnou květinové cibulky zakořeňovat.

Rada

Když zkombinujete cibulky raně a později kvetoucÍch květin, můžete se těšit na mimořádně dlouhé obdobÍ květů.

213951-aangepast.jpg