Letní cibuloviny, které vaší zahrádce dodají barvu

OhromujÍcÍ přÍroda

Na jaře se na zahradě odehrává neuvěřitelné přestavenÍ Matky přÍrody. Celá zahrada se probouzÍ k životu a začÍná znovu růst a kvést. A zatÍmco si budete užÍvat této nádherné zeleně, je to také ideálnÍ čas začÍt myslet na léto. LetnÍ cibuloviny vašÍ zahrádce dodajÍ barvu. Během letnÍch měsÍců budou na zahrádce zářit jako klenoty.

Odrůdy cibulovin

Výběr letnÍch cibulovin je opravdu široký. Některé zůstanou drobné a jemné, jiné vyrůstajÍ do úctyhodných rozměrů. Mezi dobře známé letnÍch cibuloviny patřÍ jiřiny, lilie (Lilium), kaly a mečÍky (Gladiolus). O něco méně známé, ale stejně krásné jsou frézie, chocholatice (Eucomis), tygřice (Tigridia) a šuškardy (Liatris). Každá z nich bude zahradu během letnÍch měsÍců svým způsobem zkrášlovat.

SázenÍ

LetnÍ cibuloviny by se měly sázet na jaře a nesnášÍ mráz. Dbejte proto na to, aby se sázely až poté, co riziko mrazÍků pomine. Je přÍjemné sázet letnÍ cibuloviny o samotě, když jste obklopeni svou vlastnÍ zelenou oázou. Ale ve vÍce lidech je to většÍ zábava! Zkuste sázet s přáteli nebo se svými dětmi či vnoučaty.

249051_aangepast.png 223208_aangepast.png

247324_aangepast.png 242421_aangepast.png