Letní cibuloviny: zasaďte, počkejte a radujte se

Záplava barev

LetnÍ cibuloviny se na zahrádce dajÍ sázet, když pomine hrozba mrazu. Mnoho lidÍ se této chvÍle už nemůže dočkat, a to nejen proto, že pozorovat proces růstu je fascinujÍcÍ, ale také proto, že dÍky letnÍm cibulovinám bude zahrádka hrát všemi barvami. Tyto květiny kvetou non-stop a v nádherných barvách. Tak na co ještě čekáte? Nakupte tyto nádherné zahradnÍ skvosty v zahradnÍm centru nebo online ve webovém obchodě.

223499.jpg 223767.jpg 223781.jpg

Kalendář letnÍch cibulovin

LetnÍ cibuloviny vám mohou zajistit nádhernou přehlÍdku barev od června až do konce řÍjna. Jaké druhy letnÍch cibulovin jsou vlastně na trhu? A kdy kvetou? Do kalendáře letnÍch cibulovin jsme zařadili osmnáct nejoblÍbenějšÍch letnÍch cibulovin, a to v pořadÍ podle toho, kdy kvetou. Sezónu otevÍrajÍ speciálnÍ kosatce a jiřiny jdou zase do květu jako úplně poslednÍ v době, kdy končÍ sezóna posezenÍ venku. LetnÍ cibuloviny pokvetou ještě v řÍjnu! Tedy dokud teploty neklesnou pod bod mrazu, protože to znamená konec jejich slavné vlády pro daný rok.

Visual-IBULB-Zomer-zonder-pijltjes.jpg

205805.jpg 209999.jpg 223305.jpg

SázenÍ letnÍch cibulovin

LetnÍ cibuloviny lze začÍt sázet už v dubnu, jakmile pomine riziko mrazu. Co když ale zima potrvá ještě dlouho? V takovém přÍpadě prostě vyčkejte, protože letnÍ cibuloviny nesnášejÍ mráz. LetnÍ cibuloviny se dajÍ sázet až do konce května.

1. krok

Lopatkou udělejte jamku. LetnÍ cibuloviny, hlÍzy a bulvy by se měly zasadit do hloubky dvakrát většÍ, než je jejich velikost. Výjimkou jsou však begónie a jiřiny , protože ty se sázejÍ jen těsně pod povrch.

2. krok

Malé cibulky dávejte asi 10 cm od sebe. 12 cm je vhodných pro mečÍky, 25 cm pro begónie, 30 cm pro lilie, a dokonce 40 cm pro jiřiny. Vložte květinové cibulky jemně do půdy, aniž byste na ně tlačili.

3. krok

Cibulky zakryjte půdou. Po zasazenÍ cibuloviny dostatečně zalijte vodou, aby se mohly rychle rozvÍjet jejich kořeny. Pokud je suché jaro, bylo by dobré dbát na to, aby půda na zahrádce byla stále vlhká.

218341.jpg 206335.jpg

206309.jpg 203089.jpg