Nejnovější trend v zahradničení: vytvořte si vlastní směs květinových cibulek

UnikátnÍ

SmÍchánÍ květinových cibulek nenÍ nic těžkého. Prostě si vyberte květinové cibulky, které plodÍ květiny vašich oblÍbených barev, tvarů, rozměrů a vůnÍ. Vyberete si světle barevný řebčÍk královský v kombinaci s tulipány v jemnějšÍm odstÍnu? Nebo si zvolÍte pět různých druhů květinových cibulek, které plodÍ květiny stejné barvy? Ať už si vyberete cokoli, nic nenÍ nemožné. NásledujÍcÍ jaro vám květiny rozzářÍ všednÍ dny vašÍm vlastnÍm způsobem.

217932-aangepast.jpg

K výběru je velké množstvÍ květinových cibulek.

Tvorba vašÍ vlastnÍ směsi květinových cibulek je opravdová zábava! Ale jak začÍt s jejich výběrem? Můžete si vybrat z jednoletých, trvalek nebo takových druhů, které každý rok plodÍ vÍce cibulek. Jednoleté jsou známé svými živými barvami. Tulipány, narcisy a krokusy jsou květiny, které přinesou do vašÍ zahrady explozi barev. Ale možná dáte spÍše přednost kombinaci květinových cibulek, které vám přinesou užitek i v následujÍcÍm roce. Pokud je to tak, zvolte trvalé cibulky, jako je napřÍklad ladonička (Chionodoxa) a hyacintovec španělský. Můžete zkombinovat květinové cibulky ladoňky sibiřské (Scilla) a různých druhů narcisů (Narcissus), ty se později naturalizujÍ. To znamená, že jejich počet roste rok od roku.

216199-aangepast.jpg 216256-aangepast.jpg

207280-aangepast.jpg 215204-aangepast.jpg

Hezký malý trik

NÍže uvádÍme malý trik na kombinaci květinových cibulek. Pro zcela přirozený výsledek vezměte všechny své květinové cibulky a dejte do jednoho kbelÍku. Poté je rukama všechny promÍchejte. NynÍ tuto směs rozprostřete nahodile po oblasti vašÍ zahrady, kam chcete květiny zasadit. Jakmile jsou cibulky rozprostřené, zasaďte je přesně tam, kam dopadly. Toto můžete udělat kdykoli od zářÍ až do konce prosince, určitě ale před prvnÍm mrazem.

203446-aangepast.jpg 45057-aangepast.jpg

220174-aangepast.jpg 216207-aangepast.jpg

Tipy a triky

  • Pokud si chcete vlastnÍ směs cibulek opravdu pořádně užÍt, zvolte takové květinové cibulky, které vykvétajÍ v postupných časových intervalech. PrvnÍ druhy vám rozkvetou v lednu, a poslednÍ až v květnu.
  • Abyste si zajistili opravdový úspěch, zasaďte cibulky třikrát tak hluboko oproti jejich velikosti.
  • Pro opravdovou květinovou explozi doporučujeme vysadit okolo 50 cibulek na metr čtverečnÍ.
  • Pokud se chcete vyhnout „hluchým“ mÍstům, jakmile květiny vykvetou, zasaďte mezi ně také nějaké nÍzko rostoucÍ trvalky, jako napřÍklad kontryhel žlutozelený nebo brčál.
  • SměsÍm cibulek se také dobře dařÍ v květináčÍch. Jen dejte pozor na to, aby byl květináč dostatečně velký, a také aby měl otvor na dně pro odvod přebytečné vody.

217998-aangepast.jpg