Pět nejoblíbenějších letních kvetoucích cibulovin

Záplava květů

LetnÍ cibuloviny nesnesou mrazivé teploty. Proto se musÍ na zahradu sázet na jaře, hned jak pomine nebezpečÍ mrazÍků. SlunečnÍ svit a teplo je povzbudÍ k růstu a k vytvořenÍ květů. Jakmile se objevÍ prvnÍ květy, už je nic nezastavÍ a vy se můžete těšit na záplavu květů. Je krásné mÍt na zahradě všechny ty barvy po celé léto.

5 nejoblÍbenějšÍch

Pět letnÍch cibulovin, které vytvářÍ spoustu barevných květů a kvetou až do podzimu.

1. Jiřiny

K dispozici jsou desÍtky tisÍc odrůd jiřin – výběr je široký. VybÍrat můžete ze všech možných různých barev a výjimečných barevných kombinacÍ. Květy mohou být malé jako pingpongový mÍček, nebo velké jako fotbalový mÍč. Kvetou od srpna až do prvnÍch mrazÍků.

243681_aangepast.jpg

2. Dosna (Canna)

V divoké přÍrodě najdete dosny ve StřednÍ a JižnÍ Americe. Jejich květy mohou být velké, nebo malé a štÍhlé a najdete je ve žluté, růžové, oranžové a červené barvě a jejich variacÍch. Okrasnou hodnotu majÍ i listy dosen, a to dÍky jejich zbarvenÍ. Mohou být zelené, červené nebo i kropenaté.

221071_aangepast.jpg

3. Kala

Kala v řečtině doslova znamená „krásná“. A to z dobrého důvodu! Tyto květiny s trychtýřovitými kalichy jsou k dostánÍ v nejrůznějšÍch barvách, od žluté a bÍlé přes červenou, fialovou, růžovou a oranžovou až po černou a dvoubarevné kombinace. Listy kaly jsou rovnoměrně zelené nebo skvrnité a majÍ tvar oštěpu.

221125_aangepast.jpg

4. Begónie

Tato barevná a dlouho kvetoucÍ kráska má nádherný význam: rovnováhu. Tyto květiny jsou k dostánÍ v nejrůznějšÍch tvarech, barvách a velikostech. Rodina begóniÍ se rozděluje na vzpřÍmené a popÍnavé odrůdy. A věděli jste, že se s nimi nemusÍte obávat senné rýmy? Zrnka jejich pylu jsou přÍliš těžká na to, aby se vznášela ve vzduchu.

221001_aangepast.jpg

5. Montbrécie

Od žlutooranžové po ohnivě červenou, s montbréciÍ budete mÍt hřejivé léto. Suchá půda, málo vláhy a sálajÍcÍ paprsky? NenÍ problém! PrvnÍ květy se začnou objevovat v červnu a poté, co odkvetou, začnou mÍsto květů vyrůstat bobule. Dvojnásobný efekt!

216630_aangepast.jpg

Tipy

LetnÍ kvetoucÍ cibuloviny sázejte do trsů, dÍky tomu opravdu vyniknou. LetnÍ cibuloviny také přitahujÍ motýly ve velkém. Ideálně se k tomu hodÍ jiřiny s otevřenými srdÍčky. Pokud máte terasu nebo balkón, můžete si tyto letnÍ krásy užÍvat zasázené do květináčů. Nezapomeňte však ve dnech květináčů udělat otvory a vysypat je pelety nebo střepy, aby voda mohla dobře odtékat.