Relaxujte mezi letními cibulovinami v květináčích na balkoně a terase

Pokud chcete na svém balkoně nebo terase vytvořit lepší atmosféru, zasaďte letní cibuloviny do květináčů už teď. Tyto pestré a barevné doplňky se brzy postarají o báječnou relaxaci!

Ještě vhodnější

Letní cibuloviny lze vysazovat, jakmile pomine nebezpečí nočních mrazů. Výhodou cibulovin v květináčích je, že je v případě předpovědi mrazů můžete přemístit na místo, kde budou před mrazem v bezpečí. Pro použití v květináčích jsou vhodné všechny letní cibuloviny. Květiny se silnými stonky nebo níže rostoucí letní cibuloviny jsou ještě vhodnější, protože nepotřebují oporu. Například asijským liliím se v květináčích velmi dobře daří díky jejich velmi silným stonkům. Zejména zakrslé odrůdy jsou ideální pro použití v květináčích.

Snadná výsadba v pěti krocích

  1. Vyberte květináč s otvorem ve dně, aby mohla odtékat přebytečná voda. V případě potřeby přidejte několik střepů, abyste zakryli otvory.
  2. Květináč naplňte do poloviny zeminou. Na obalu letních cibulovin je uvedeno, jak hluboko mají být zasazeny.
  3. Položte cibulky (nebo hlízy) na půdu. Někdy můžete určit, co je nahoře a co dole, například když si všimnete rostoucí špičky (nahoře) nebo kořenové korunky (dole). U begónií je horní strana konkávní. Pokud ji nevidíte: žádný problém, cibulka to vyřeší sama. Ujistěte se, že je v květináči dostatek místa, aby se tam později vešly kořeny.
  4. Pokračujte v plnění květináče zeminou. Pod okrajem ponechte prostor pro zalévání. Jemně půdu stlačte.
  5. Hojně zalévejte.

Dokonalá shoda

Seskupte stejné cibule, nebo chcete-li, různé odrůdy, do jednoho květináče. Pěkně působí také kombinace s trvalkou. Například růžová begonie se skvěle hodí k modrofialové šalvěji. Výjimkou je lilie Canna se svými širokými listy, která ráda roste osamoceně. Lilie Canna se pěstují ve velkém květináči, protože potřebují prostor.

Na zahradním stole nebo u křesla či lehátka seskupte různé květináče a barvy, například jiřiny, gladioly a kaly (Zantedeschia). Nyní je čas na odpočinek ve vašem nádherném venkovním prostoru!

Zajímavá fakta

Letní cibuloviny poskytují barvy po mnoho měsíců: například lilie kvetou již v červnu a jiřiny mohou kvést až do prvních nočních mrazíků.

Pravidelně odřezávejte odkvetlé květy; zajistíte tak bohaté kvetení.

Mnohé letní cibuloviny jsou vhodné i jako řezané květiny; stačí i jediná větvička v pěkné váze, která vytvoří nádhernou letní atmosféru.

Roze lilie v květináči Roze begonia Růžové dálie v květináči a liatris v květináči Dahlia Trucella Lilium Tiny Moon