Růžové květy na zahradě

Hřejivé

Když si nasadÍte růžové brýle, uvidÍte vše hezčÍ a hřejivějšÍ bez odstÍnů. A to je hezký způsob, jak dosáhnout pohody a spokojenosti. Ale růžové je spousta: miminkovská růžová, pudrová růžová, šedorůžová, lila, fialovorůžová, fuchsiová, karmÍnová nebo neonově růžová. Všechny tyto barvy dodajÍ vašÍ zahradě hřejivý dojem. LetnÍ cibuloviny jsou k dispozici ve všech odstÍnech růžové, na které si jen vzpomenete. Když je zasadÍte na jaře, bude vám odměnou exploze růžových květů v létě.

Známé růžové květy

Jiřiny jsou rozhodně nejznámějšÍmi letnÍmi cibulovinami a ze všech těchto cibulovin majÍ nejširšÍ nabÍdku růžové. DalšÍ výhodou je, že velmi hojně kvetou. Když budete neustále odstraňovat odkvetlé květy, budou tyto rostliny dále tvořit nové pupeny až do prvnÍch mrazÍků. Mezi dalšÍ oblÍbené letnÍ cibuloviny patřÍ lilie (Lilium), kaly, mečÍky (Gladiolus) a begónie – všechny jsou k dostánÍ v růžové barvě. Nakombinujte si květiny s různými tvary a výškami a vytvořte tak hravý vzhled.

Dokonalý doplněk

Některé letnÍ cibuloviny nejsou tak dobře známé. Právě tyto méně běžné odrůdy jsou ale dokonalým doplňkem na zahradu. Dobrými přÍklady jsou napřÍklad neobvyklá tygřice (Tigridia), elegantnÍ česneková tráva, divoká šuškarda (Liatris), tropicky působÍcÍ chocholatice (Eucomis), okouzlujÍcÍ hymenocallis (Nerine) a okázalý křÍn (Crinum). Všechny tyto květiny milujÍ slunce, existujÍ v růžových odstÍnech a posunou vzhled vašÍ zahrady zase o kus dál.

SázenÍ

Už nějaké růžové letnÍ cibuloviny máte? Pokud ano, pak je čas začÍt se sázenÍm. Pusťte se do toho na jaře, když už půda nenÍ zmrzlá. Postupujte podle těchto čtyř kroků a vytvořte si na zahradě růžový efekt.

  1. Najděte si na zahradě hezké slunné mÍsto. To je důležité proto, že letnÍ cibuloviny nejlépe kvetou pod hřejivými paprsky.
  2. Důkladně rozryjte půdu, aby se provzdušnila, a odstraňte plevel a malé kameny.
  3. Teď cibulky zasaďte do půdy. Pokud jde o hloubku sázenÍ, je dobré si zapamatovat toto jednoduché pravidlo: cibulky zasaďte do hloubky, která je dvojnásobkem jejich výšky. Výjimkou jsou jiřiny a begónie, které by se měly sázet přÍmo pod povrch půdy, jelikož potřebujÍ k růstu teplo slunce.
  4. Po zasazenÍ cibulky důkladně zavlažte, aby mohly rychle a zdravě růst.

223436_aangepast.jpg

242300_aangepast.jpg 226124_aangepast.jpg

226123_aangepast.jpg 203875_aangepast.jpg

41433_(1) aangepast.jpg 41256_aangepast.jpg

242448_aangepast.jpg