S kvetoucími cibulovinami do své zahrady vnesete módní barvy

Proměna

Pokud se vám lÍbÍ nové trendy barvy, ale nechcete převrátit celou zahradu vzhůru nohama, proč nepoužÍt kvetoucÍ cibuloviny, které snadno proměnÍ váš venkovnÍ prostor v módnÍ mÍsto? Vysaďte je do různých květináčů a truhlÍků. Na okrajÍch je můžete vysadit mezi stávajÍcÍ výsadbu. Zábavná a vděčná práce.

Trendy barvy

NejmódnějšÍ barvou pro rok 2022 je „Very Peri“ (Pantone 17-3938). Jedná se o růžovomodrý odstÍn s fialově červenými podtóny, který podporuje vynalézavost a kreativitu. Vypadala by tato barva úžasně i na vašÍ jarnÍ zahradě? V tomto odstÍnu fialové je k dispozici několik kvetoucÍch cibulovin:

  • Sasanka věncová (Anemone coronaria)
  • Modřenec (odrůdy Muscari)
  • Sasanka vábná (Anemone blanda)
  • Hyacint (odrůdy Hyacinthus)
  • LadonÍk
  • Krokus

Okraje

Cibulky vysazujte tak, že do půdy uděláte dÍry o hloubce asi trojnásobku výšky cibulky. KvetoucÍ cibuloviny postavte vzpřÍmeně špičkou nahoru. Pro dosaženÍ maximálnÍho efektu udělejte většÍ jamku a zasaďte několik cibulek najednou. Vykopanou zeminou cibulky přikryjte.

Květináče

Pokud dáváte přednost květináčům, ujistěte se, že jsou dostatečně hluboké, aby kořeny měly dostatek prostoru. Na dně udělejte otvor a na dno umÍstěte střepy, aby mohla odtékat přebytečná voda. Květináč naplňte do poloviny zeminou. Cibulky sázejte špičkou nahoru. Cibulky zakryjte zeminou.

219827_aangepast.png 222454_aangepast.png

243181_aangepast.png 247885_aangepast.png