Smíchejte kvetoucí cibulky již nyní pro další barevné jaro

Vyberte si své barvy

Když připravujete směs kvetoucÍch cibulovin, nemusÍte se bát experimentů, třeba s barvami. Máte rádi teplé barvy? Pak sáhněte po cibulkách ohnivě oranžových, červených a žlutých květin. A pokud se dramatických barevných kombinacÍ nemůžete nabažit, zvolte kontrastnÍ barvy, napřÍklad žlutou a modrou nebo fialovou a oranžovou. Pokud na druhou stranu chcete docÍlit spÍše harmonického a uklidňujÍcÍho vzhledu, pak pro vás to pravé budou spÍše pastelové barvy. Nebo můžete použÍt jen jednu barvu v různých odstÍnech – napřÍklad světle růžovou až tmavě červenou. ZáležÍ jen na vašem stylu.

225633_aangepast.jpg 225458_aangepast.jpg

OživenÍ

Při vytvářenÍ směsi vezměte dále v úvahu tvar a výšku květin. Jsou jen pár centimetrů vysoké? Zvolte si kombinaci s cibulovinami jako je kosatec sÍťkovaný (Iris reticulata), dymnivka plná (Corydalis solida), krokus Tomasiniho (Crocus tommassinianus) a modřenec (Muscari). Možná byste si chtěli i trochu zaexperimentovat s různými výškami. Pokud ano, zkuste třeba česnek obrovský (Allium giganteum), který se bude tyčit nad tulipány (Tulipa). Nebo zkombinujte řebčÍk královský (Fritillaria imperialis) s tulipány, klidně v jedné barvě, protože rozličné tvary jejich květů je od sebe výrazně odlišÍ. Můžete také vytvořit takovou směs, která pokvete v různé doby. Pak si budete květy moci užÍvat po celé jaro.

225535_aangepast.jpg

PromÍchejte, rozházejte a sázejte

Aby výsledný efekt působil přirozeně, promÍchejte různé cibulky v kbelÍku nebo jiné nádobě. Pak cibulky naberte, rozmáchněte se a rozházejte je kolem. Zasaďte je tam, kam každá z nich dopadla. Na obalu se dozvÍte, jak hluboko byste měli různé druhy cibulek sázet. Obecně platÍ, že cibulka by se měla sázet do hloubky trojnásobku své výšky. NapřÍklad 3 centimetry vysoká cibulka by se měla sázet 9 centimetrů hluboko. Cibulky sázejte „nosem“ (špičkou) nahoru (u malých cibulek to ale nenÍ tak důležité). Zkrátka je teď promÍchejte a na jaře si je pořádně užijte!

225422_(1) aangepast.jpg

Rady

  1. Směs cibulek namÍchaná „na mÍru“ je krásný dárek, obdarovaný si na vás na jaře určitě se vděkem vzpomene.
  2. A věděli jste, že si můžete koupit již hotové směsi?
  3. Kombinace kvetoucÍch cibulovin vypadajÍ nádherně také v truhlÍcÍch.

225429_aangepast.jpg 225462_aangepast.jpg