Tulipán Triumph se stal kvetoucí cibulovinou roku

Typický tulipánovitý tvar

Tulipán je bezpochyby nejznámějšÍ a nejoblÍbenějšÍ kvetoucÍ cibulovinou. DÍky svým krásným a jasným barvám lahodÍ oku v jakékoli zahradě. Existuje vÍce než 8 000 registrovaných odrůd, přičemž každý rok vznikajÍ nové. Tulipán Triumph byl korunován jako kvetoucÍ cibulovina roku. Květy majÍ ten typický tulipánovitý tvar, který začÍná jako kužel a po otevřenÍ se z něj stává ovál.

Je to trumf

Tulipán Triumph je výsledkem křÍženÍ raných a pozdnÍch jednokvětých tulipánů. Kromě krásných květů, které uprostřed jara hýřÍ nejrůznějšÍmi barvami, jsou velkým přÍnosem jeho krásné, robustnÍ stonky. DÍky tomu jsou méně zranitelné, takže si tyto tulipány můžete užÍvat dlouho. DosahujÍ výšky 25 až 50 centimetrů a majÍ modrozelené a někdy žlutozelené nebo pestrobarevné listy.

Co je dobré vědět

  • Věděli jste, že existujÍ také svůdné, lehce vonÍcÍ tulipány Triumph? Jako přÍklady lze uvést Tulipa „Brown Sugar“ a Tulipa „Shirley“.
  • Tulipán Triumph patřÍ do jedné z patnácti skupin tulipánů. Tulipány jsou seskupeny podle obdobÍ kvetenÍ a tvaru květu.
  • Nizozemsko vyvážÍ celkem 2,5 miliardy cibulek tulipánů. Třiadvacet největšÍch odrůd tulipánů tvořÍ 40 % celkové produkce tulipánů. Ty se prodávajÍ v zahradnÍch centrech nebo se použÍvajÍ k produkci květin. Zdaleka nejoblÍbenějšÍ je žlutý tulipán „Strong Gold“; patřÍ do skupiny tulipánů Triumph.

35651_aangepast.jpg

35864_aangepast.jpg

35904_aangepast.jpg

203502_aangepast.jpg

207267_aangepast.jpg

208272_aangepast.jpg