Užijte si letní kvetoucí cibuloviny na své zahrádce

Rozmanitost

LetnÍch cibulovin existuje mnoho různých druhů. A pokud chcete, aby si zahradu užÍvali všichni, rozmanitost je nutnostÍ. KombinacÍ různých druhů květin zÍskáte širšÍ paletu tvarů a výšek rostlin. Dobrým přÍkladem může být kombinace jiřin, mečÍků (Gladiolus), chocholatice (Eucomis), kaly, begóniÍ a dosen (Canna). Společně vytvořÍ přitažlivou a uvolněnou atmosféru.

Teplé barvy

Když si zvolÍte letnÍ cibuloviny v paletě podobných odstÍnů, zahradu tak krásně sladÍte. NapřÍklad byste mohli zasadit letnÍ cibuloviny v teplých přÍrodnÍch barvách, jako je oranžová, hnědá, červená a žlutá. A pro ozvláštněnÍ můžete přidat špetku růžové a fialové, které majÍ jasnějšÍ tóny. Zahradu plnou takových barev si budou užÍvat děti i dospělÍ.

SázenÍ letnÍch kvetoucÍch cibulovin

SázenÍ letnÍch cibulovin je přÍjemná práce, zvlášť, když na to nejste sami. Najděte si na zahradě hezké slunné mÍsto, slunÍčko totiž podporuje růst květů. Většinu letnÍch cibulek sázejte do hloubky odpovÍdajÍcÍ dvojnásobku jejich výšky. Výjimkou jsou jiřiny a begónie, které by se měly sázet těsně pod povrch půdy. Teplo od slunÍčka je tak povzbudÍ k rychlejšÍmu růstu.

Rady

  • Cibulky buď na hodinu před zasazenÍm ponořte do vody, nebo je vydatně po zasazenÍ zalijte. Vlhkost urychlÍ růst kořÍnků, takže květina poroste rychleji a lépe.
  • Se sázenÍm letnÍch cibulovin počkejte, dokud si nebude jistÍ, že už nehrozÍ přÍzemnÍ mrazÍky. Studené teploty moc rády nemajÍ.
  • LetnÍ cibuloviny se také hodÍ k sázenÍ do květináčů a truhlÍků. K tomuto účelu se skvěle hodÍ begónie, trpasličÍ jiřiny, chocolatice (Eucomis) a kaly.

243960_aangepast.jpg 243958_aangepast.jpg

243956_aangepast.jpg 243947_aangepast.jpg

243946_aangepast.jpg 243877_aangepast.jpg