Užívejte si cibulky od ledna do července

Rozvrh cibulek

Cibulky jsou skutečně zázračné. Jsou podzemní skladiště a továrna na květiny v jednom. V srdci cibulky se nachází pupenec, který později vytvoří květinu. Okolo tohoto pupence se nachází jednotlivé vrstvy, které obsahují živiny nezbytné k tomu, aby rostlina rostla a kvetla. Existuje mnoho různých druhů cibulek, každá s vlastním obdobím kvetení. Rozvrh cibulek obsahuje nejznámější cibulky a uvádí přesně, který typ bude kvést během daného měsíce. Pokud chcete mít zahradu bez holých míst, zasaďte různé druhy cibulek na jedno místo tak, aby jejich doby kvetení probíhaly jedna po druhé.

Visual_Voorjaarsbollen op A3 (zonder pijltjes) DEF HR.jpg

Počáteční směs

Pokud chcete zahradu, která vás zve k návštěvě, i když ještě všechny ostatní rostliny, stromy a keře odpočívají, měli byste vědět, který druh cibulek kvete jako první. Sněženky bílé (Galanthus) jsou úplně první, které se objeví v lednu. I přes jejich drobnost jejich krása prozáří zimní chlad. Mezi cibulkami nacházejícími se v jejich krocích jsou krokusy (Crocus). Jejich jasně bílé, zlaté a fialové květy rozjasní zahradu v únoru a březnu. Jako poslední mezi ranými cibulkami, které můžete zasadit, kvetou narcisy. Jedná se o narcisy, které se znovu objeví každý rok v březnu.

Pozdní směs

Ale možná si raději užíváte cibulky později v sezóně. Pokud ano, není to problém. Vyberte si modřence (Muscari), které kvetou v dubnu. I když jsou většinou známé v modré barvě, lze je pořídit také v bílé, růžové a fialové. A co by to bylo za zahradu bez nejslavnější cibulky ze všech: tulipánů (Tulipa). Tulipány jsou dostupné v mnoha různých variantách, barvách a velikostech a budou kvést od dubna do konce května. Na zakončení cibulkové sezóny můžete zasadit okrasné druhy česneku (Allium), které pokvetou v červnu a červenci. Jejich velké sférické květy v zahradě opravdu zaujmou.

Sázení květinových cibulek

Dokonalá doba na sázení cibulek je od října do září, ale před prvními přízemními mrazíky. Jak na to? Stačí vám 4 kroky.

  1. Nejprve zkypřete půdu pomocí rýče v místě, kam chcete zasadit květinové cibulky.
  2. Vykopejte otvor pomocí rýče nebo sazečky cibulek.
  3. Do nich zasaďte cibulky špičatou stranou nahoru a oblou stranou dolů.
  4. Zahrňte jamku zeminou, kterou jste předtím vykopali, a zlehka utlačte povrch.

221996-aangepast.jpg  221999-aangepast.jpg221993-aangepast.jpg

  221997-aangepast.jpg221980-aangepast.jpg221995-aangepast.jpg

221990-aangepast.jpg  221992-aangepast.jpg221998-aangepast.jpg

  221991-aangepast.jpg221975-aangepast.jpg221985-aangepast.jpg

221978-aangepast.jpg  221969-aangepast.jpg221981-aangepast.jpg