Vykouzlete si magickou zahradu s cibulovinami

Vykouzlete si magickou zahradu s cibulovinami

Chtěli byste, aby přÍštÍ jaro měla vaše zahrada trochu magický nádech? Pokud ano, neotálejte a ponořte se do okouzlujÍcÍho světla kvetoucÍch cibulovin. Koneckonců podzim je ideálnÍ dobou k sázenÍ těchto malých drahokamů. A navÍc je to hezký způsob, jak zakončit zahradnickou sezónu.

226425_aangepast.jpg 226426_aangepast.jpg

Pohádkový efekt

KvetoucÍ cibuloviny majÍ v sobě cosi magického, co vám vždy dodá dobrou náladu. Zasaďte je na podzim, ony se přes zimu připravÍ na růst a květ a na jaře vám rozzářÍ zahradu. Výsledný dojem z kvetoucÍch cibulovin v zahradě je vskutku pohádkový. ZatÍmco všechny ostatnÍ rostliny a keře jsou ještě holé, tyhle nádherné květiny už vesele zvěstujÍ přÍchod jara – to je opravdový zázrak! Tak na co čekat? Pokud chcete takovou úžasnou podÍvanou zažÍt, nečekejte a zasaďte je hned.

226465_aangepast.jpg 226471_aangepast.jpg

226431_aangepast.jpg 226492_aangepast.jpg

Druhy kvetoucÍch cibulovin

KvetoucÍ cibuloviny jsou k dispozici v široké škále variet, velikostÍ a barev. NejznámějšÍ jsou světoznámé tulipány. Ale proslulé jsou i idylické narcisy, modřence a krokusy. A s pohádkovým řebčÍkem kostkovaným jste se již seznámili? DÍky jeho okouzlujÍcÍ kaštanové barvě bude vaše zahrada vypadat jako malý ráj. A hlavně nezapomeňte na romantické botanické tulipány a pučÍcÍ sněženky. Když kvetou, můžete si snadno sami sebe představit ve svém vlastnÍm kouzelném světě.

Udělejte si vzpomÍnky

Vytvořte si nezapomenutelné momenty během sázenÍ cibulek. Podzim je skvělá část roku, kdy můžete být venku a hodně toho udělat. Zvládli byste to všechno sami, ale možná by to bylo ještě lepšÍ s vašimi dětmi, přáteli nebo rodinou. Tak si svůj volný čas na zahrádce nejen užijete, ale zároveň si vytvořÍte i krásné vzpomÍnky, které se vám vybavÍ pokaždé, kdy se podÍváte na rostoucÍ cibuloviny. Proč tedy nejÍt společně, shrabat listÍ a nezasadit tyhle květinové drahokamy? StačÍ vám pět kroků:

1. krok

Odstraňte plevel a malé kameny a pak do půdy zapracujte trochu zahradnÍho humusu, čÍmž vylepšÍte odtok vody.

2. krok

Vykopejte jednu jamku pro skupinu kvetoucÍch cibulovin nebo vytvořte samostatné jamky pro zasazenÍ jednotlivých cibulek. Velikost cibulky určuje hloubku zasazenÍ. Velké cibulky (o průměru 5 cm nebo většÍ) je nutné sázet 15 cm hluboko, malé cibulky (2,5–5 cm) 7 až 10 cm hluboko.

3. krok

Vložte cibulky jemně do půdy hrotem směřujÍcÍm nahoru. Dávejte pozor, abyste na květinové cibulky nezatlačili přÍliš silně, protože by mohlo dojÍt k jejich poškozenÍ. Velké květinové cibule je vhodné sázet asi 7 až 20 cm od sebe, malé cibulky 3 až 7 centimetrů.

4. krok

Zakryjte cibulky půdou vykopanou z jamky.

5. krok

Pokud je zem suchá, cibulky mÍrně zalijte.

226434_aangepast.jpg

226467_aangepast.jpg