Výsadba kvetoucích cibulovin: zahradní párty

Chce to čas

Pokud se chcete na jaře těšit z kvetoucÍch cibulovin, jako jsou tulipány a narcisy, je důležité je vysadit už na podzim. DÍky tomu budou mÍt před přÍchodem zimy dostatek času na to, aby zapustily silné kořeny. Když pak kořeny vyrostou, potřebujÍ cibuloviny chladné obdobÍ, aby na jaře mohly dobře kvést. Proto nečekejte přÍliš dlouho a pusťte se na zahradě do dÍla.

BlÍže

Stále vÍce lidÍ objevuje pozitivnÍ účinky přÍrody a chce se jÍ obklopovat vÍce než kdy jindy. A zeleň nám právě dodává pocit klidu. Silná přitažlivost přÍrody se také postará o to, abychom měli chuť chodit ven častěji. Krása kvetoucÍch cibulovin spočÍvá v tom, že si dÍky nim můžete snadno přiblÍžit přÍrodu na vlastnÍ zahradě nebo na balkoně či terase. Můžete je zasadit do květináčů, nádob nebo jednoduše do půdy.

VenkovnÍ prostor

KvetoucÍ cibuloviny nám umožňujÍ zahájit zahrádkářskou sezónu co nejdřÍve, protože na jaře kvetou jako prvnÍ. Kromě toho, že vám přinesou velkou radost, jsou vynikajÍcÍ pro biologickou rozmanitost. Zkraje jara nenÍ mnoho květů, které by poskytovaly pyl pro hmyz, jako jsou včely a motýli. Obklopte proto svůj venkovnÍ prostor spoustou tulipánů, narcisů, hyacintů a dalšÍch jarnÍch květin.

Společně

Sázet kvetoucÍ cibuloviny je samo o sobě zábava, ale ještě lepšÍ je to společně s ostatnÍmi! Proč si neudělat zahradnÍ párty s partnerem, dětmi nebo přáteli? Společně se pobavÍte a na jaře se budete těšit z krásných květin. Při výsadbě zjistÍte, že cibulky květin zrovna nevypadajÍ, jako by později měly vytvořit krásné květy. Ale zdánÍ klame. Ty krásné květy se opravdu objevÍ! Jako bonus vám přinesou vzpomÍnky na zahradnÍ párty, při které jste je sázeli.

249277_aangepast.png 249289_aangepast.png

249354_aangepast.png 249317_aangepast.png