Vytvořte si tu nejkrásnější jarní zahradu pomocí kvetoucích cibulovin

Uvolněný přÍstup

Ať už milujete tulipány, narcisy, krokusy nebo hyacinty, měli byste se na jaro připravit už na podzim. V současné době jsou v kurzu přirozeně vypadajÍcÍ „divoké“ zahrady. KvetoucÍ cibuloviny tuto přirozenou atmosféru ještě umocnÍ, pokud je zasadÍte „neformálně“. Tohoto efektu můžete dosáhnout smÍchánÍm různých druhů kvetoucÍch cibulovin a jejich rozptýlenÍm po celé zahradě. Vysaďte cibulky naprosto náhodně. Na jaře se vám odměnÍ bohatou barevnou explozÍ.

Strukturovaný přÍstup

Pokud máte rádi na zahradě pořádek a klid, vyberte si kvetoucÍ cibuloviny v jedné barvě, která se hodÍ k vašÍ barevné paletě. Můžete se rozhodnout pro jeden druh, napřÍklad tulipány. Nebo můžete zvolit různé druhy, napřÍklad tulipány, narcisy a hyacinty, ale ve stejné barvě. Seskupujte je a vysazujte opakovaně na okraj tak, abyste dosáhli opakovaného a strukturovaného výsledku, který na vašÍ zahradě vytvořÍ působivou atmosféru.

Tipy

Pokud na jaře chcete zažÍt opravdový barevný ráj, sáhněte po množstvÍ. Spousta kvetoucÍch cibulovin znamená spoustu barev a veselÍ. Prodlužte dobu kvetenÍ, jak jen to jde, střÍdánÍm na jaře kvetoucÍch rostlin s časně kvetoucÍmi rostlinami, jako jsou krokusy (leden/únor), a pozdně kvetoucÍmi rostlinami, jako je okrasný česnek (květen/červen). Výsadbu kvetoucÍch cibulovin usnadňuje toto pravidlo: cibuli zasaďte do hloubky, která je dvojnásobkem jejich výšky, a špičkou nahoru. Hračka!

248038_aangepast.png 248053_aangepast.png

248036_aangepast.png 248088_aangepast.png

248093_aangepast.png 248041_aangepast.png