Zahrada plná bílých květin

Bílé květy

Někdo má rád zahradu plnou barev, jiní zase milují klid, který s sebou přináší bílá. Bílé květiny dělají zahradu jakoby světlejší. Je to také barva, která vede k relaxaci. A na to je vaše zahrada ideálním místem! Období kvetení na své zahradě můžete, kromě používáním bílých jednoletých rostlin a trvalek, prodloužit i vysazením kvetoucích cibulovin s bílými květy. Tyto malé zahradní drahokamy si pak můžete vychutnávat již od ledna.

88385_aangepast.jpg 202292_aangepast.jpg

204285_aangepast.jpg 204386_aangepast.jpg

Malé jsou krásné

Kvetoucí cibuloviny s bílými květy jsou k dostání v mnoha různých variantách a velikostech. Pokud se vám líbí malé, drobné květy, pak sáhněte po sněženkách (Galanthus). To jsou první cibuloviny s bílými květy – a kvetou již od ledna. Jsou také vhodnou květinou k naturalizování. To znamená, že jich každý rok bude víc a víc. Kromě sněženek si můžete vybrat i bledule jarní (Leucojum vernum), bílé modřence (Muscari), krokusy (Crocus) a sasanky (Anemone blanda).

214957_aangepast.jpg  215236_aangepast.jpg

215238_aangepast.jpg  217124_aangepast.jpg

Velké květy

Existuje mnoho cibulovin, které se pyšní velkými bílými květy. Nejoblíbenější jsou tulipány (Tulipa). Bílých tulipánů existuje mnoho druhů: například dvojité, třepenité a liliovité. A věděli jste, že ne všechny narcisy jsou žluté? Některé variety jsou i bílé. Kromě toho mohou vaši zahradu rozjasnit okrasné cibule (Allium), snědky nicí (Ornithogalum nutans), hyacinty (Hyacinthus) a liliochvostce (Eremurus) s velkými bílými květy. Tak na co ještě čekáte?

Sázení kvetoucích cibulovin

Jelikož jsou květiny už schované v cibulce, jejich sázení nevyžaduje zahradnický um. Pro zaručený úspěch stačí jen čtyři kroky.

  1. Nejprve zkypřete půdu pomocí rýče v místě, kam chcete zasadit květinové cibulky.
  2. Vykopejte otvor pomocí rýče nebo sazečky cibulek.
  3. Do nich zasaďte cibulky špičatou stranou nahoru a oblou stranou dolů. Mezi cibulkami dělejte mezery o trojnásobku průměru cibulky a jako hloubku pro zasazení použijte trojnásobek výšky cibulky.
  4. Dbejte na to, aby byla půda dostatečně vlhká. Zahrňte jamku zeminou, kterou jste předtím vykopali, a zlehka utlačte povrch.

221771_aangepast.jpg 222425_aangepast.jpg

222481_aangepast.jpg 223482_aangepast.jpg