Zahrada plná bílých květin

Bílé květy

Někdo má rád zahradu plnou barev, jiní zase milují klid, který s sebou přináší bílá. Bílé květiny dělají zahradu jakoby světlejší. Je to také barva, která vede k relaxaci. A na to je vaše zahrada ideálním místem! Období kvetení na své zahradě můžete, kromě používáním bílých jednoletých rostlin a trvalek, prodloužit i vysazením kvetoucích cibulovin s bílými květy. Tyto malé zahradní drahokamy si pak můžete vychutnávat již od ledna.

Její obrovské květy - až 175 cm dlouhé - dělají z jehlice Kleopatry (Eremurus) jednu z nejpozoruhodnějších cibulovin v celém sortimentu. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Zasaďte tedy zahradu plnou bílých květů a těšte se z těchto nádherných zahradních skvostů již od ledna. Allium (okrasné cibule) jsou známé svou širokou škálou barev, vůní a vzrůstem. Většina odrůd kvete na začátku léta, hned po mnoha jarních květinách. Věděli jste, že mají také bílé květy a že jsou také velmi dobré pro biodiverzitu. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Proč tedy nevysadit zahradu plnou bílých květů a netěšit se z těchto krásných zahradních skvostů už v lednu?

Botanický název sněženky "Galanthus" znamená mléčně bílé květy. Málokdo ví, že existuje více než 75 druhů a kultivarů sněženek. Všechny mají mléčně bílé květy a kvetou velmi brzy na jaře. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Zasaďte tedy zahradu plnou bílých květů a budete se moci těšit z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna. Krokusy působí velmi krásně, jsou-li vysazeny ve velkém množství. Pro masivní efekt je třeba vysadit 100 až 150 krokusů. Kalichovité květy se otevírají, když svítí slunce nebo když je dostatek světla; za tmavého počasí a v noci se zavírají. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Vysaďte zahradu plnou bílých květů a budete se moci těšit z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna.

Malé jsou krásné

Kvetoucí cibuloviny s bílými květy jsou k dostání v mnoha různých variantách a velikostech. Pokud se vám líbí malé, drobné květy, pak sáhněte po sněženkách (Galanthus). To jsou první cibuloviny s bílými květy – a kvetou již od ledna. Jsou také vhodnou květinou k naturalizování. To znamená, že jich každý rok bude víc a víc. Kromě sněženek si můžete vybrat i bledule jarní (Leucojum vernum), bílé modřence (Muscari), krokusy (Crocus) a sasanky (Anemone blanda).

Spolu s tulipány, hyacinty a krokusy jsou narcisy nejdůležitějšími jarními cibulovinami. Narcisy lze použít téměř na všechno. Velkou výhodou narcisů je, že se na zahradě chovají jako trvalky, takže se vracejí každý rok. Navíc kvetou na začátku sezóny, což jim dává důležitou roli v jarní zahradě. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Proč tedy nevysadit zahradu plnou bílých květin a netěšit se z těchto krásných zahradních skvostů již v lednu?  Hyacinty jsou na zahradě velmi oblíbené. Jedním z důvodů je široká škála barev, ale svou roli hraje i příjemná vůně. Posledním důvodem je, že hyacinty snadno kvetou. Bílá barva je barvou relaxace a klidu. Proč tedy nevysadit zahradu plnou bílých květů a netěšit se z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna.

Chcete-li vytvořit krásné husté květní trsy Anemone blanda, zasaďte malé hlízy 5 cm od sebe do hloubky asi 4 cm. Bílá barva je barvou relaxace a klidu. Zasaďte tedy zahradu plnou bílých květů a těšte se z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna.  Krokusy působí velmi krásně, jsou-li vysazeny ve velkém množství. Pro masivní efekt je třeba vysadit 100 až 150 krokusů. Kalichovité květy se otevírají, když svítí slunce nebo když je dostatek světla; za tmavého počasí a v noci se zavírají. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Vysaďte zahradu plnou bílých květů a budete se moci těšit z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna.

Velké květy

Existuje mnoho cibulovin, které se pyšní velkými bílými květy. Nejoblíbenější jsou tulipány (Tulipa). Bílých tulipánů existuje mnoho druhů: například dvojité, třepenité a liliovité. A věděli jste, že ne všechny narcisy jsou žluté? Některé variety jsou i bílé. Kromě toho mohou vaši zahradu rozjasnit okrasné cibule (Allium), snědky nicí (Ornithogalum nutans), hyacinty (Hyacinthus) a liliochvostce (Eremurus) s velkými bílými květy. Tak na co ještě čekáte?

Sázení kvetoucích cibulovin

Jelikož jsou květiny už schované v cibulce, jejich sázení nevyžaduje zahradnický um. Pro zaručený úspěch stačí jen čtyři kroky.

  1. Nejprve zkypřete půdu pomocí rýče v místě, kam chcete zasadit květinové cibulky.
  2. Vykopejte otvor pomocí rýče nebo sazečky cibulek.
  3. Do nich zasaďte cibulky špičatou stranou nahoru a oblou stranou dolů. Mezi cibulkami dělejte mezery o trojnásobku průměru cibulky a jako hloubku pro zasazení použijte trojnásobek výšky cibulky.
  4. Dbejte na to, aby byla půda dostatečně vlhká. Zahrňte jamku zeminou, kterou jste předtím vykopali, a zlehka utlačte povrch.

O okrajové tulipány se zajímá stále více lidí, a to do té míry, že tyto tulipány nyní tvoří samostatnou skupinu. U této skupiny je třeba mít na paměti, že tulipány jsou potomky několika dalších skupin, které se liší výškou a dobou kvetení. Jedinou charakteristickou věcí, kterou mají společnou, jsou jejich ostré, zubaté okvětní lístky. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Vysaďte tedy zahradu plnou bílých květů a budete se moci těšit z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna. Konvalinka neboli májka je trvalka vysoká až 30 cm, která se volně vyskytuje v lesnatých oblastech, ale pěstuje se i jako zahradní rostlina. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Zasaďte tedy zahradu plnou bílých květů a těšte se z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna.

Protože "ornis" znamená pták a "gala" znamená mléko, je název tohoto druhu "ptačí mléko". Bílá barva a elegantní květy jsou pravděpodobně důvodem tohoto názvu. Z každého květu visí 10 až 20 zvonkovitých květů. Bílá barva je barvou uvolnění a klidu. Proč tedy nevysadit zahradu plnou bílých květů a netěšit se z těchto krásných zahradních skvostů již od ledna. Muscari jsou vynikajícími okrajovými rostlinami a krásně vyniknou mezi trvalkami v zahradě. Bílá barva je barvou relaxace a klidu. Proč tedy nevysadit zahradu plnou bílých květin a nezačít se těšit z těchto krásných zahradních klenotů už v lednu.