Zahradní štěstí s květinovými cibulovinami

Dobrého pomálu. Kousek čokolády, přitulení psa nebo první sluneční paprsky na jarní zahradě. To poslední bychom pravděpodobně mohli nazvat „zahradním štěstím“. Je úžasné, když se po dlouhé a ponuré zimě příroda opět rozproudí. Cibuloviny vám podají pomocnou ruku a přinesou vám trochu zahradního štěstí už brzy zjara.

Od raně po pozdně kvetoucí

Krokusy (Crocus), zimní akonty (Eranthis) a sněženky (Galanthus) jsou první cibuloviny, které na jaře začínají kvést. Zatímco zbytek zahrady ještě spí, tyto cibuloviny vám poskytnou chvilku onoho zahradního štěstí. Dalšími jsou narcisy (Narcissus), tulipány (Tulipa) a hyacinty (Hyacinthus). Na podzim vysazujte cibuloviny kvetoucí na jaře a při nákupu zohledněte různé doby kvetení. Některé cibuloviny kvetou již v únoru, zatímco jiné druhy, jako okrasné česneky (Allium), pozdně kvetoucí tulipány (Tulipa) a ladoníky (Camassia), kvetou až do května. Pokud zasadíte cibuloviny s různou dobou kvetení, budou vás na jaře stále znovu překvapovat.

Rovnováha

Cibuloviny můžete samozřejmě vysazovat ve skupinách podle odrůd, ale abyste na zahradě vytvořili příjemnou rovnováhu, zvažte jejich promíchání s jinými druhy květin na zahradě, v květináči nebo balkonovém truhlíku. Díky různým výškám a dobám kvetení můžete na zahradě vytvořit příjemnou rovnováhu.

Tipy

•            Pokud jste na svou zahradu hrdí, podělte se o radost na sociálních sítích. Existuje spousta online komunit, kde se sdružují lidé, kteří mají stejně jako vy velkou radost ze svých zahrad.
•            Je prokázáno, že zeleň dělá člověka šťastným. Vyrazte tedy na zahradu a vytvořte si vlastní zahradnické štěstí.
•            Na podzim si napište seznam cibulovin a barev, které vám dělají radost, a vydejte se na nákupy.
•            Kombinujte cibuloviny s letničkami, dvouletkami a trvalkami, abyste na zahradě dosáhli rovnováhy.