Zahradní trend 2023 – Vzdáváme hold přírodě

Vlivem obav ze změny klimatu a jejích důsledků si stále více uvědomujeme, jak obdivuhodnou součástí našeho života příroda je. Vnímáme pocit naléhavosti, protože chápeme, že pokud zachráníme Zemi, zachráníme také sami sebe. A to nás vede k větší ochotě přizpůsobit se a učinit náš život udržitelnějším i k vědomí, že už nejde o volbu, ale o nutnost.

Přirozená atmosféra

Příroda dostává větší volnost a zahrady jsou stále divočejší. Sázení mnoha různých rostlin zvyšuje na zahradách biologickou rozmanitost. Dlaždice a další zpevněné povrchy jsou méně důležité. Když už dlažba na zahradě je, obvykle jde o částečné dláždění, které si razí cestu skrz vegetaci.

Malý venkovní prostor

I na malé zahradě nebo na balkoně roste potřeba obklopovat se přírodou. V každém venkovním prostoru, bez ohledu na jeho velikost, se vytváří pocit živé zeleně. V tomto ohledu je důležité používat velké množství rozmanitých rostlin, a to jak na balkónových zábradlích, tak i v květináčích, na záhonech a ve vertikálních zahradách, nejlépe všechno najednou. Příroda je všude.

Organické křížové opylování

Převládají přírodní a harmonické barvy, jako jsou zemité a zelené tóny, doplněné jemnou bílou, šeříkovou a ostatními přírodními odstíny, přičemž je zachována přírodní atmosféra zahrady. Použití květin a rostlin je příjemné pro oko a zcela přirozené. Už žádné rovné, strohé tvary a pouze pár barev. Rostliny spojují vše v zahradě do vzdušné expozice různých tvarů a barev v kombinaci s přirozeně působícími doplňky.

Óda přírodnímu barevnému schéma

Poezie v zahradě

Kvetoucí cibuloviny jsou v této přírodní a naturalizované zahradní atmosféře velmi důležité. Letní cibuloviny, jako jsou jiřiny, gladioly, kaly a begonie, dodají zahradě zeleň a barvy navíc. Kvetoucí cibuloviny můžete použít jako přirozený akcent mezi stávajícími kombinacemi rostlin. Dbejte na to, abyste používali stejné tvary a sladěné barvy pro přirozený vzhled zahrady.