Zahradní trend 2024 – Viva la vida

Vzhledem ke všem probíhajícím krizím ve světě cítíme potřebu oslavovat život a odpočinout si od všeho trápení a negativity. A právě o to jde v zahradním trendu „Viva la vida“. Je to trend plný radosti, vášně, vyjádření se a barev. Zasněte se v atmosféře připomínající jižní Evropu nebo Střední Ameriku.

Vášeň v zahradě

Na zahradě vidíme spoustu barevných květin a (listnatých) rostlin. V kombinaci s dekorativními vzory doplňků, kovaným železem a mozaikovými dlaždicemi vytváří tropickou atmosféru. Veselé barvy se velmi dobře hodí k vytvoření malých zákoutí se svěžími květy. Stručně řečeno: zahrada plná vášně a romantiky, ale také zahrada, která je ideální pro večírky.

Barvy, tvary a materiály

Tento trend s teplou a bujnou barevnou paletou se spoustou růžové, červené a oranžové je velmi živý a vášnivý. Používané zahradní doplňky jsou většinou přírodní: ozdobné dlaždice, mozaiky, barevné tkané rákosí a rafie, roztřepené, řasené a třásňové textilie. K vytvoření správného vzhledu v tomto trendu přispívá také lakované dřevo a kované železo s dekorativními vzory.