Zahradní trendy pro rok 2023: využijte každý centimetr venkovního prostoru

Nahoru

Interiér a exteriér se prolÍnajÍ mnohem vÍce než v minulých letech. Lidé inovujÍ využitÍ zahrady a venkovnÍ prostor přitom využÍvajÍ naplno, a to jak horizontálně, tak vertikálně. Zahrada, jak ji známe, zůstává stále stejně oblÍbená. Novinkou je ale stále častějšÍ horizontálnÍ a vertikálnÍ využitÍ všech prvků v zahradě a kolem domu, jako je vytvářenÍ střešnÍch teras nebo pokrývánÍ střech, přÍstřešků či verand rostlinami.

Lehké a vzdušné

Základem ke zdůrazněnÍ trojrozměrnosti je průhledná vegetace. To spočÍvá ve využitÍ mnoha kontrastnÍch barev, které zdůrazňujÍ pocit trojrozměrnosti. Představte si třeba jasně fialovou, oranžovočervenou, světle žlutou, světle modrou a pastelové odstÍny šeřÍku. Hustě osázené plné záhony už jsou passé; kvetoucÍ rostliny by měly být vzdušně rozprostřeny po celém venkovnÍm prostoru.

Prostor

KvetoucÍ cibuloviny majÍ schopnost umocnit pocit trojrozměrnosti. VybÍrejte odrůdy, které se volně proplétajÍ a které lze snadno kombinovat s ostatnÍmi rostlinami. Co třeba okrasné česneky, tulipány, hyacinty, narcisy nebo modřence? Dopřejte jim v záhonech dostatek prostoru, zasaďte jednu nebo několik cibulek stejné odrůdy mezi dlažebnÍ desky nebo je nechte divoce růst ve velkých vertikálnÍch květináčÍch na zdi.

LaySpac_040_aangepast.png

LaySpac-030_aangepast.png

LaySpac-011_aangepast.png LaySpac-026_aangepast.png

LaySpac-060_aangepast.png LaySpac_050_aangepast.png