Zamilovali jste se do jarních květin? Odpověď zní: sázejte cibulky!

PřÍprava

Zima ještě nedorazila, ale všechno se pomalu začÍná připravovat ke spánku. IdeálnÍ však je, abyste zahradnickou sezónu ukončili jaksepatřÍ a připravili svou zahrádku, terasu nebo balkón na zimu. A k tomu patřÍ i přÍpravy na jaro. Když zasadÍte cibulky nynÍ, budete odměněni veselými jarnÍmi květinami hned brzy na jaře dalšÍho roku. Dáváte si vlastně takový dárek, se kterým bude vaše jaro hned radostnějšÍ. Co může být lepšÍho?

NejlepšÍ jarnÍ květiny

Druhů cibulovin, které vykvétajÍ na jaře, jsou desÍtky. Tyto druhy můžeme rozdělit podle jejich tvarů, barev a velikostÍ. Abychom vám pomohli trochu se v tom zorientovat, vybrali jsme pět jarnÍch cibulovin, které vám vykouzlÍ úsměv na tváři, zvláště dÍky jejich svěžÍm barvám a velikým květům. Těmito cibulovinami jsou tulipán (tulipa), narcis (narcissus), hyacint (hyacinthus), krokus (crocus) a řebčÍk královský (fritillaria imperialis).

Tulipán

Krása tulipánů je vyhlášená na celém světě. Velmi vysoké skóre majÍ i na měřÍtku radosti. Jakmile tento jarnÍ skvost rozkvete, rozhodně ho nepřehlédnete. Jeho různorodost je neskutečná: věděli jste, že tulipánů existuje patnáct různých skupin? Jinými slovy, z tulipánů si vybere každý.

Narcis

Narcis je opravdovým zvěstovatelem jara a stejně jako tulipán je také velmi různorodý: dělÍ se do dvanácti různých skupin. Jednou z výhod narcisů je, že tuto jarnÍ květinu můžete nechat v zemi natrvalo. DÍky tomu je ideálnÍ k naturalizaci.

Hyacint

Pokud na svou zahrádku hledáte krásné a veselé barvy a vůně, pak jsou hyacinty vaše odpověď! Když je zasadÍte dohromady, vytvořÍ naprosto ohromujÍcÍ barevnou podÍvanou. NejznámějšÍmi barvami jsou bÍlá, růžová a modrá. Věděli jste, že dÍky své vůni se tato květina dřÍve použÍvala jako parfém?

Krokus

Tyto rané jarnÍ cibuloviny jsou symbolem jara a radosti. Jejich poupata se rozvinou už s prvnÍmi jarnÍmi paprsky slunce. A věděli jste, že krokusy jsou zdrojem radosti pro včely? Jakmile k tomu dostanou přÍležitost, přiženou se k jejich květům a hodujÍ na jejich sladkém nektaru.

ŘebčÍk královský

ŘebčÍk královský ukazuje na zahradě svou vznešenost pomocÍ nádherných květů. Tyto květiny majÍ pižmovou vůni, dÍky které si krtci, hraboši a hryzci vodnÍ udržujÍ odstup. ProdukujÍ také velké kapky nektaru, což včely a motýli naprosto milujÍ.

Máte zájem? Vyberte si svou oblÍbenou jarnÍ cibulovinu a dejte se do práce.

Fritillaria (císařská koruna) je nezbytným doplňkem vaší zahrady, tuto cibulovinu vysazujte na podzim. Narcisy se hodí do každé zahrady a dodávají fantastický jarní pocit.

Krokusy (Crocus) kvetou na jaře jako jedny z prvních, nezapomeňte tyto cibuloviny vysadit na podzim. Krásné barvy na zahradě s hyacinty, vysazujte je na podzim

Oblíbený tulipán nesmí na vaší zahradě chybět, vysaďte je na podzim. Jsou k dispozici v mnoha barvách a efektních tvarech.