Letní cibuloviny v květináčích pro barvy navíc

OhromujÍcÍ pohled

LetnÍ cibuloviny můžete vysadit na jaře ve chvÍli, jakmile kdy ujiž nehrozÍ nočnÍ mrazÍky. LetnÍ cibuloviny můžete vysadit na jaře, jakmile už nehrozÍ nočnÍ mrazÍky. Většina letnÍch cibulovin má impozantnÍ květy v neuvěřitelně rozmanitých odstÍnech. Když na zahradu přidáte různé barevné odstÍny, přidá jÍ to na zajÍmavosti a dodá jÍ to skutečně ohromujÍcÍ efekt.

PřemÍstitelné

Na květináčÍch je skvělé to, že jich můžete použÍt tolik, kolik chcete. A také je samozřejmě můžete přemisťovat. Pokud máte na zahradě mÍsto, kde momentálně nic nekvete, můžete je oživit květináčem s letnÍmi cibulovinami. A pokud jste si vytvořili útulný koutek k odpočinku, můžete si květináč s letnÍmi cibulovinami přidat pro ještě většÍ potěšenÍ tam.

NÍzké odrůdy

K sázenÍ do truhlÍků jsou ideálnÍ všechny letnÍ cibuloviny. Doporučujeme však sázet odrůdy, které nevyrůstajÍ přÍliš vysoko. DÍky tomu nebudete muset rostlinky podpÍrat. Kaly, africké lilie a chocholatice jsou vždy skvělou volbou. Pokud sáhnete po liliÍch, jiřinách nebo mečÍcÍch, vyberte si jejich nÍzké odrůdy. Výběr je opravdu široký.

SázenÍ

Zvolte si květináče, jaké se vám budou lÍbit, ale zajistěte, aby byly dost velké. Pokud se letnÍ cibulky a hlÍzy bez problémů do nich vejdou, budou mÍt dostatek prostoru pro zakořeněnÍ. Zkontrolujte, zda je na dně květináče jeden nebo vÍce otvorů, kudy bude odtékat přebytečná voda. Naplňte květináč do třÍ čtvrtin zeminou, zasaďte své oblÍbené cibulky a na ně navršte dalšÍ zeminu. A užÍvejte si je!

Užitečné informace

  • LetnÍ cibulky a hlÍzy v květináčÍch štědře zalévejte, aby nevyschly.
  • Některé odrůdy letnÍch cibulovin vytvářÍ po odstraněnÍ starých květů nové. Třeba jiřiny nebo kaly.
  • Věděli jste, že zejména trpasličÍ a nÍzké jiřiny jsou velmi vhodné k sázenÍ do květináčů? V květináčÍch často kvetou lépe než v záhonu. Rostlina si také zachovává svůj tvar a navÍc nepotřebuje zvlášť velký květináč.

219014_aangepast.jpg

219038_aangepast.jpg 219040_(2) aangepast.jpg