Letní květiny na zahradě

Užijte si to!

Léto je období, kdy trávíme na zahradě nejvíce času. Za slunečného počasí a díky pozitivní energii letní sezóny je úžasné být venku. Využijte svou zahradu co nejlépe tím, že ji osázíte spoustou letních květin. Nádherná „květinová lázeň“ v houpací síti!

Letní cibuloviny

Letní květiny jsou na vrcholu krásy v letních měsících. V letních měsících se pyšní svými květy. Je mnoho letních cibulovin, které vytvářejí nádherné květy. Královnou letních květin je jiřina, ale nádherné jsou také gladioly, kaly, krokosmie, šuškardy a lilie.

Jiřiny

Jiřiny jsou letničky, které na sebe na zahradě vždy strhnou pozornost. Tyto krásné květiny v nejrůznějších barvách přitahují svým půvabem. Pokud odkvetlé květy odstraníte, rostlina vytvoří ještě více květů. Rostlina přestane kvést teprve s příchodem prvních mrazů.

Biodiverzita

Pokud vysadíte letní cibuloviny, zajistíte si na zahradě dostatek pylu a nektaru. Letní cibuloviny zvyšují biologickou rozmanitost, neboť včely a motýli je milují. Ideálními odrůdami jsou šuškardy (Liatris), jiřiny s otevřenými srdíčky, habešský mečík (Gladiolus callianthus) a montbrécie.

Sázení

Letní cibulky, hlízy a bulvy by se měly sázet ve chvíli, kdy už nehrozí mrazíky. To je obvykle někdy od konce dubna do konce května. Ale jak přesně byste je měli vysadit?

  • Najděte si na zahradě slunné místo. Nejvíce květů vytvoří letní cibuloviny na letním slunci.
  • Důkladně zkypřete půdu, aby se provzdušnila, a odstraňte plevel a malé kameny.
  • Většinu letních cibulek sázejte do hloubky odpovídající dvojnásobku jejich výšky. Výjimkou jsou jiřiny a begonie: ty by se měly sázet těsně pod povrch.
  • Před výsadbou ponořte letní cibuloviny na hodinu do vody nebo je ihned po zasazení vydatně zalijte. Dostatek zálivky zajistí letním cibulovinám dobrý start růstu.

248778_aangepast.jpg 247718_aangepast.jpg

247714_aangepast.jpg 249243_aangepast.jpg